lw6090

Aralık 8, 2016 10:53 am Gönderen Yorum Bırakınız

Bir tuz mağarası, sağlık kaplıcaları tarafından kullanılan birçok terapiden biridir. Kullanımı, doğal tuz özelliklerinden dolayı şifayı artırdığı söylenir. Bu odalar sadece alerjileri ve astım semptomlarını gidermeye yardımcı olmakla kalmaz, rahatlamanıza, stresinizi azaltmanıza ve hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. 100 yıldan fazla bir süredir Doğu Avrupa’da popülerdirler. Bununla birlikte, son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde New York, Orlando, Chicago ve Los Angeles gibi alanlarda birkaç isim kazandılar.

Nedir böyle iyi bir terapi yapar?

İlgili resim

Bu faydalı terapinin anahtarı, elementte bulunan iyod, potasyum ve bromür gibi minerallere ilave maruz kalma, günlük hayatımızda yeterince alamayacağımız şeyler. Bu minerallerin beyne doğal bir sakinleştirici etkisi vardır. Ayrıca, tuz antibakteriyel ve antifungal olduğu için bu odalardaki hava normal havadan çok daha temiz olur. Rahatlayın ve temiz havayı solarken nefesiniz yavaşlar ve hava yollarınız açıkken derinleşecektir. Uzmanlar, bu odalardan birinde yaklaşık bir saat sonra doğal olarak daha az stresli, enerjik ve sağlıklı hissedeceğinizi söylüyorlar.

Eleman konsantrasyonunu kontrol etmek için kullanılabilecek bazı cihazlar vardır, böylece belirli koşullar daha etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Örneğin, belirli bir solunum problemi için tedavi altındaysanız, konsantrasyon daha yüksek bir seviyeye ayarlanabilir. Eleman, havayı solunum yollarına sokarak vücudunuzun mukusun doğal olarak yok olmasına yardımcı olan bu tür soruna yardımcı olur. Daha da yüksek konsantrasyonlarda, tedavinin akne, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bununla birlikte, belirli bir tıbbi durum için alternatif bir terapiye girmeden önce doktorunuza danışın.

Nasıl görünüyor?

Bir tuz mağarası size farklı bir gevşeme deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Çoğu odada yerde kalın bir tuz tabakası var. Duvarlar ve tavanların unsuru farklı yollarla bir araya getirilmiştir; bazıları duvarlardan akan veya tavan sarkıtından çok asılı durur. Oturmanız, rahatlamanız ve temiz hava emmek için genellikle sandalyeler veya salonlar vardır. Oda plaja benzer kokuyor ve muhtemelen dudaklarınızda tadacaksınız. Doğal saf tuz normal olarak kullanılır. Bazı yerlerde, konuma bağlı olarak kayalık tür kullanılabilir.

Muhtemelen ayakkabılarınızı ve minerallerinizi korumak için bazı ayakkabı giymeniz istenir. Sağlanan bornoz ve paltoları giymeyi seçebilirsiniz. Çoğu işletme aynı anda birden çok müşteriye oda imkanı sağlamaktadır, ancak bazıları özel oda ve oturumlar da sunmaktadır.

Tuz mağarası, bazı yaygın solunum ya da cilt koşullarında size yardımcı olabilecek farklı doğal rahatlama terapisi istiyorsanız, görülmeye değer olabilir.

Kategori:

Yazar admin

Bir Cevap Yazın